Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

29 września 2019

Zobacz, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odczekać dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później mogą pojawić się trudności z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża, która powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli położysz również listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]